FW-08-05-F-D-300-155-A-P
FW-08-05-F-D-300-155-A-P
Part Number
FW-08-05-F-D-300-155-A-P
Description
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-08-05-F-D-300-155-A-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions16
    Length - Overall Pin0.455" (11.557mm)
    Length - Stack Height0.300" (7.620mm)
    Length - Post (Mating)0.155" (3.937mm)