FW-08-03-LM-D-223-065-A
FW-08-03-LM-D-223-065-A
Part Number
FW-08-03-LM-D-223-065-A
Description
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-08-03-LM-D-223-065-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions16
    Length - Overall Pin0.288" (7.315mm)
    Length - Stack Height0.223" (5.664mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)