FW-08-03-G-D-215-135-A
FW-08-03-G-D-215-135-A
Part Number
FW-08-03-G-D-215-135-A
Description
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-08-03-G-D-215-135-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions16
    Length - Overall Pin0.350" (8.890mm)
    Length - Stack Height0.215" (5.461mm)
    Length - Post (Mating)0.135" (3.429mm)