FW-08-03-G-D-200-150
FW-08-03-G-D-200-150
Part Number
FW-08-03-G-D-200-150
Description
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-08-03-G-D-200-150.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions16
    Length - Overall Pin0.350" (8.890mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)