FW-08-03-G-D-146-157
FW-08-03-G-D-146-157
Part Number
FW-08-03-G-D-146-157
Description
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-08-03-G-D-146-157.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions16
    Length - Overall Pin0.303" (7.696mm)
    Length - Stack Height0.146" (3.708mm)
    Length - Post (Mating)0.157" (3.988mm)