FW-07-05-G-D-600-075-P
FW-07-05-G-D-600-075-P
Part Number
FW-07-05-G-D-600-075-P
Description
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-07-05-G-D-600-075-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions14
    Length - Overall Pin0.675" (17.145mm)
    Length - Stack Height0.600" (15.240mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)