FW-07-05-G-D-410-090-P
FW-07-05-G-D-410-090-P
Part Number
FW-07-05-G-D-410-090-P
Description
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-07-05-G-D-410-090-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions14
    Length - Overall Pin0.500" (12.700mm)
    Length - Stack Height0.410" (10.414mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)