FW-07-05-G-D-280-250-A
FW-07-05-G-D-280-250-A
Part Number
FW-07-05-G-D-280-250-A
Description
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-07-05-G-D-280-250-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions14
    Length - Overall Pin0.530" (13.462mm)
    Length - Stack Height0.280" (7.112mm)
    Length - Post (Mating)0.250" (6.350mm)