FW-07-03-S-D-220-180-A
FW-07-03-S-D-220-180-A
Part Number
FW-07-03-S-D-220-180-A
Description
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-07-03-S-D-220-180-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions14
    Length - Overall Pin0.400" (10.160mm)
    Length - Stack Height0.220" (5.588mm)
    Length - Post (Mating)0.180" (4.572mm)