FW-07-03-G-D-305-078-A
FW-07-03-G-D-305-078-A
Part Number
FW-07-03-G-D-305-078-A
Description
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-07-03-G-D-305-078-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions14
    Length - Overall Pin0.383" (9.728mm)
    Length - Stack Height0.305" (7.747mm)
    Length - Post (Mating)0.078" (1.981mm)