FW-07-03-G-D-300-100-A
FW-07-03-G-D-300-100-A
Part Number
FW-07-03-G-D-300-100-A
Description
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-07-03-G-D-300-100-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions14
    Length - Overall Pin0.400" (10.160mm)
    Length - Stack Height0.300" (7.620mm)
    Length - Post (Mating)0.100" (2.540mm)