FW-07-03-G-D-265-080-A
FW-07-03-G-D-265-080-A
Part Number
FW-07-03-G-D-265-080-A
Description
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-07-03-G-D-265-080-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions14
    Length - Overall Pin0.345" (8.763mm)
    Length - Stack Height0.265" (6.731mm)
    Length - Post (Mating)0.080" (2.032mm)