FW-07-03-G-D-260-085-A
FW-07-03-G-D-260-085-A
Part Number
FW-07-03-G-D-260-085-A
Description
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-07-03-G-D-260-085-A.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions14
    Length - Overall Pin0.345" (8.763mm)
    Length - Stack Height0.260" (6.604mm)
    Length - Post (Mating)0.085" (2.159mm)