DW-50-08-F-S-330
DW-50-08-F-S-330
Part Number
DW-50-08-F-S-330
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-50-08-F-S-330.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.530" (13.462mm)
    Length - Stack Height0.330" (8.382mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)