DW-26-19-F-T-966
DW-26-19-F-T-966
Part Number
DW-26-19-F-T-966
Description
CONN HDR 78POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-26-19-F-T-966.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows3
    Number of Positions78
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height0.966" (24.536mm)
    Length - Post (Mating)0.254" (6.452mm)