DW-23-10-T-D-500
DW-23-10-T-D-500
Part Number
DW-23-10-T-D-500
Description
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-23-10-T-D-500.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions46
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.500" (12.700mm)
    Length - Post (Mating)0.220" (5.588mm)