DW-17-11-FM-D-490
DW-17-11-FM-D-490
Part Number
DW-17-11-FM-D-490
Description
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-17-11-FM-D-490.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions34
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.490" (12.446mm)
    Length - Post (Mating)0.330" (8.382mm)