DW-16-12-F-D-510
DW-16-12-F-D-510
Part Number
DW-16-12-F-D-510
Description
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-16-12-F-D-510.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions32
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.510" (12.954mm)
    Length - Post (Mating)0.410" (10.414mm)