DW-15-14-F-D-1105
DW-15-14-F-D-1105
Part Number
DW-15-14-F-D-1105
Description
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-15-14-F-D-1105.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions30
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height1.105" (28.067mm)
    Length - Post (Mating)0.215" (5.461mm)