DW-09-10-F-S-500
DW-09-10-F-S-500
Part Number
DW-09-10-F-S-500
Description
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-09-10-F-S-500.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions9
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.500" (12.700mm)
    Length - Post (Mating)0.220" (5.588mm)