DW-08-14-F-T-905
DW-08-14-F-T-905
Part Number
DW-08-14-F-T-905
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-08-14-F-T-905.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows3
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height0.905" (22.987mm)
    Length - Post (Mating)0.415" (10.541mm)