DW-02-12-F-S-710
DW-02-12-F-S-710
Part Number
DW-02-12-F-S-710
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-02-12-F-S-710.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions2
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.710" (18.034mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)