DW-02-11-L-D-510
DW-02-11-L-D-510
Part Number
DW-02-11-L-D-510
Description
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-02-11-L-D-510.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions4
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.510" (12.954mm)
    Length - Post (Mating)0.310" (7.874mm)