DW-02-11-G-S-690
DW-02-11-G-S-690
Part Number
DW-02-11-G-S-690
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-02-11-G-S-690.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions2
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.690" (17.526mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)