DW-02-11-G-Q-760
DW-02-11-G-Q-760
Part Number
DW-02-11-G-Q-760
Description
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-02-11-G-Q-760.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows3
    Number of Positions4
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.760" (19.304mm)
    Length - Post (Mating)0.060" (1.524mm)