DW-02-10-L-D-210
DW-02-10-L-D-210
Part Number
DW-02-10-L-D-210
Description
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-02-10-L-D-210.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions4
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.210" (5.334mm)
    Length - Post (Mating)0.510" (12.954mm)