DW-02-10-G-D-551
DW-02-10-G-D-551
Part Number
DW-02-10-G-D-551
Description
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-02-10-G-D-551.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions4
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.551" (13.995mm)
    Length - Post (Mating)0.169" (4.293mm)