DW-02-10-F-S-635
DW-02-10-F-S-635
Part Number
DW-02-10-F-S-635
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-02-10-F-S-635.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions2
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.635" (16.129mm)
    Length - Post (Mating)0.085" (2.159mm)