DW-02-10-F-S-580
DW-02-10-F-S-580
Part Number
DW-02-10-F-S-580
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-02-10-F-S-580.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions2
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.580" (14.732mm)
    Length - Post (Mating)0.140" (3.556mm)