DW-02-09-F-S-610
DW-02-09-F-S-610
Part Number
DW-02-09-F-S-610
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-02-09-F-S-610.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions2
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.610" (15.494mm)
    Length - Post (Mating)0.010" (0.254mm)