DW-01-20-F-S-810
DW-01-20-F-S-810
Part Number
DW-01-20-F-S-810
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-20-F-S-810.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions1
    Length - Overall Pin1.130" (28.702mm)
    Length - Stack Height0.810" (20.574mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)