DW-01-19-G-S-1082
DW-01-19-G-S-1082
Part Number
DW-01-19-G-S-1082
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-19-G-S-1082.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions1
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height1.082" (27.483mm)
    Length - Post (Mating)0.138" (3.505mm)