DW-01-19-F-S-1030
DW-01-19-F-S-1030
Part Number
DW-01-19-F-S-1030
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-19-F-S-1030.pdf
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions1
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating)0.190" (4.826mm)