DW-01-19-F-D-1000
DW-01-19-F-D-1000
Part Number
DW-01-19-F-D-1000
Description
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-19-F-D-1000.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions2
    Length - Overall Pin1.330" (33.782mm)
    Length - Stack Height1.000" (25.400mm)
    Length - Post (Mating)0.220" (5.588mm)