DW-01-15-F-S-310
DW-01-15-F-S-310
Part Number
DW-01-15-F-S-310
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-15-F-S-310.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions1
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.310" (7.874mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)