DW-01-14-T-S-1007
DW-01-14-T-S-1007
Part Number
DW-01-14-T-S-1007
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Data sheet
DW-01-14-T-S-1007.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions1
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height1.007" (25.578mm)
    Length - Post (Mating)0.313" (7.950mm)