DW-01-14-F-S-1210
DW-01-14-F-S-1210
Part Number
DW-01-14-F-S-1210
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-14-F-S-1210.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions1
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height1.210" (30.734mm)
    Length - Post (Mating)0.110" (2.794mm)