DW-01-12-G-D-690
DW-01-12-G-D-690
Part Number
DW-01-12-G-D-690
Description
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-12-G-D-690.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions2
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.690" (17.526mm)
    Length - Post (Mating)0.230" (5.842mm)