DW-01-12-F-S-690
DW-01-12-F-S-690
Part Number
DW-01-12-F-S-690
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-12-F-S-690.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions1
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.690" (17.526mm)
    Length - Post (Mating)0.230" (5.842mm)