DW-01-11-F-S-610
DW-01-11-F-S-610
Part Number
DW-01-11-F-S-610
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-11-F-S-610.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions1
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.610" (15.494mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)