DW-01-11-F-D-790
DW-01-11-F-D-790
Part Number
DW-01-11-F-D-790
Description
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-11-F-D-790.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions2
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.790" (20.066mm)
    Length - Post (Mating)0.030" (0.762mm)