DW-01-10-T-D-430
DW-01-10-T-D-430
Part Number
DW-01-10-T-D-430
Description
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
Data sheet
DW-01-10-T-D-430.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions2
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating)0.290" (7.366mm)