DW-01-10-L-S-430
DW-01-10-L-S-430
Part Number
DW-01-10-L-S-430
Description
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-10-L-S-430.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions1
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating)0.290" (7.366mm)