DW-01-10-G-D-202-LL-001
DW-01-10-G-D-202-LL-001
Part Number
DW-01-10-G-D-202-LL-001
Description
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-10-G-D-202-LL-001.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions2
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.202" (5.131mm)
    Length - Post (Mating)0.518" (13.157mm)