DW-01-10-F-D-520
DW-01-10-F-D-520
Part Number
DW-01-10-F-D-520
Description
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Data sheet
DW-01-10-F-D-520.pdf
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions2
    Length - Overall Pin0.830" (21.082mm)
    Length - Stack Height0.520" (13.208mm)
    Length - Post (Mating)0.200" (5.080mm)