AW-15-03-G-D-147-075-P-TR
AW-15-03-G-D-147-075-P-TR
Part Number
AW-15-03-G-D-147-075-P-TR
Manufacturer
Samtec Inc.
Description
CONN HDR 30POS 0.031 STACK SMD
Data sheet
AW-15-03-G-D-147-075-P-TR.pdf
Category
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Family
Series
Flex Stack, AW
    Specifications
    SeriesFlex Stack, AW
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.031" (0.80mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.047" (1.20mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions30
    Length - Overall Pin-
    Length - Stack Height0.147" (3.734mm)
    Length - Post (Mating)0.075" (1.905mm)