F861KG103M310C
F861KG103M310C
Part Number
F861KG103M310C
Manufacturer
Description
.010UF 310V
Data sheet
Category
Film Capacitors
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-
    Capacitance-
    Part StatusActive
    Termination-
    Applications-
    Lead Spacing-
    Mounting Type-
    Package / Case-
    Size / Dimension-
    Dielectric Material-
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    ESR (Equivalent Series Resistance)-
    RFQ Email
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for F861KG103M310C
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    QYX2A272KTP QYX2A272KTP F861KG103M310C QYX2A272KTP Nichicon CAP FILM 2700PF 10% 100VDC RAD   Inquiry
    R82EC3220Z370J R82EC3220Z370J F861KG103M310C R82EC3220Z370J KEMET CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL   Inquiry
    ECH-U1C823GX5 ECH-U1C823GX5 F861KG103M310C ECH-U1C823GX5 Panasonic Electronic Components CAP FILM 0.082UF 2% 16VDC 1210   Inquiry
    ECQ-E2103KF ECQ-E2103KF F861KG103M310C ECQ-E2103KF Panasonic Electronic Components CAP FILM 10000PF 10% 250VDC RAD   Inquiry
    QYX2A182JTP QYX2A182JTP F861KG103M310C QYX2A182JTP Nichicon CAP FILM 1800PF 5% 100VDC RADIAL   Inquiry
    QYX2A122JTP QYX2A122JTP F861KG103M310C QYX2A122JTP Nichicon CAP FILM 1200PF 5% 100VDC RADIAL   Inquiry
    ECQ-E2473KF ECQ-E2473KF F861KG103M310C ECQ-E2473KF Panasonic Electronic Components CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD   Inquiry
    QYX1H562JTP QYX1H562JTP F861KG103M310C QYX1H562JTP Nichicon CAP FILM 5600PF 5% 50VDC RADIAL   Inquiry
    R82EC1680Z350J R82EC1680Z350J F861KG103M310C R82EC1680Z350J KEMET CAP FILM 6800PF 5% 100VDC RAD   Inquiry
    QYX1H392JTP QYX1H392JTP F861KG103M310C QYX1H392JTP Nichicon CAP FILM 3900PF 5% 50VDC RADIAL   Inquiry