B32922C3154M189 B32922C3154M189
B32922C3154M189
Part Number
B32922C3154M189
Manufacturer
Description
CAP FILM 0.15UF 20% 630VDC RAD
Data sheet
B32922C3154M189.pdf
Series
B3292*C/D - X2 Standard
    Specifications
    SeriesB3292*C/D - X2 Standard
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.15 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC305V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C