B32774D4106K000 B32774D4106K000
B32774D4106K000
Part Number
B32774D4106K000
Manufacturer
Description
CAP FILM 10UF 10% 450VDC RADIAL
Data sheet
B32774D4106K000.pdf
Series
B3277* - MKP DC-Link
    Specifications
    SeriesB3277* - MKP DC-Link
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life
    Tolerance±10%
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC450V
    Height - Seated (Max)0.965" (24.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)10.9 mOhms