B32022A3683M000 B32022A3683M000
B32022A3683M000
Part Number
B32022A3683M000
Manufacturer
Description
CAP FILM 0.068UF 20% 1.5KVDC RAD
Data sheet
B32022A3683M000.pdf
Category
Film Capacitors
Family
Series
B3202* - Y2 Standard
    Specifications
    SeriesB3202* - Y2 Standard
    RoHSRoHS
    RatingsY2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.068 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)